Radnici osiguranja u zračnim lukama Düsseldorf, Hamburg i Köln/Bonn stupili su u četvrtak u štrajk, što je dovelo do otkazivanja oko 700 letova.
U petak bi se štrajk trebao proširiti jer je sindikat Verdi pozvao sigurnosno osoblje u zračnoj luci Stuttgart da se pridruži izlasku, zbog čega je zračna luka otkazala sve odlaske.
Očekuje se da će najmanje 100.000 putnika biti pogođeno napuštanjem aerodroma, prema njemačkom udruženju zračnih luka ADV.
Izvješća govore da su tri pogođene zračne luke napuštene u četvrtak ujutro.
Verdi je trenutno u pregovorima sa Saveznom udrugom kompanija za sigurnost u zračnom prometu o povećanju plaća za noći, vikende i državne praznike, kao i o propisima o plaćanju prekovremenog rada.
EVG planira štrajk na željeznici
Osim štrajkova u zračnim lukama, njemački željeznički i transportni sindikat EVG pozvao je u petak na štrajk prijevoznika diljem zemlje, koji je utjecao na oko 50 kompanija, uključujući nacionalnog željezničkog operatera Deutsche Bahn.
Štrajk će zahvatiti 50 tvrtki, a trajat će od 3 do 11 sati.