Bivši šef Man Uniteda Ole Gunnar Solskjaer ‘u užem izboru za preuzimanje Club Bruggea’ dok belgijska ekipa nastavlja potragu za zamjenom Scotta Parkera koji je otpušten u ožujku nakon nešto više od dva mjeseca na čelu
- Club Brugge cilja na trećeg menadžera ove sezone nakon što je otpustio Scotta Parkera
- Belgijski klub također prati bivšeg šefa Celtica Ronnyja Deilu
- Bivši pomoćnik Juliana Nagelsmanna u minhenskom Bayernu Dino Toppmoller također je u redu
Ole Gunnar Solskjaer povezivan je s iznenađujućim povratkom u menadžment belgijskog Club Bruggea.
Brugge je tražio novog šefa više od mjesec dana nakon što je u ožujku otpustio Scotta Parkera, nakon nesretnog vremena bivšeg menadžera Fulhama i Bournemoutha u kojem je dobio samo dvije od svojih 12 utakmica na čelu.
Parker je zamijenio Carla Hoefkensa na novogodišnju noć, a sam Belgijac preuzeo je tek prošlog srpnja.
Solskjaer je bio izvan svoje uloge otkako je dobio otkaz u Manchester Unitedu u studenom 2021., samo mjesec dana prije tri godine provedene na vrućoj stolici Old Trafforda.
Ali prema novinaru Sacha TavolieriNorvežanin je jedno od imena u kadru za preuzimanje Bruggea.


Ole Gunnar Solskjaer (lijevo) je u kadru da postane novi menadžer Club Bruggea nakon otkaza Scottu Parkeru nakon nešto više od dva mjeseca na čelu u ožujku
Solskjaer ipak može očekivati konkurenciju ako želi dobiti posao, s bivšim pomoćnikom Juliana Nagelsmanna u Bayern Münchenu Dinom Toppmollerom u utrci nakon što je otpušten zajedno s Nijemcem na Allianz Areni krajem ožujka.
Bivši trener Celtica Ronny Deila također se povezuje sa svojom budućnošću u Standard Liegeu neizvjesnom usred razgovora o politici transfer tržišta.
Brugge je izdržao tobogan u kampanji – naglašeno uspjevši napredovati dalje od grupne faze Lige prvaka po prvi put u svojoj povijesti pod Hoefkensom.

Cub Brugge je izdržao tešku sezonu nakon što su već prošli kroz dva menadžera

Dino Toppmoller (drugi lijevo) također je u utrci nakon što je dobio otkaz u Bayern Münchenu kao pomoćnik nakon otpuštanja Juliana Nagelsmanna (desno) i njegovog trenerskog tima

Bivši šef Celtica Ronny Deila ima neizvjesnu budućnost u Standard Liegeu i povezivan je
Međutim, do vremena kada su igrali protiv Benfice u šesnaestini finala, Parker je bio glavni i mogao je nadgledati samo ukupni poraz od 7-1 – uzvratna utakmica s 5-1 u Lisabonu bila je njegova posljednja utakmica u klubu.
Na domaćem terenu belgijski prvaci pate od jedne od svojih najgorih kampanja u 16 godina budući da su izvan prva četiri jer su osvajali naslov u prethodne tri godine.
Ipak, Brugge bi se još uvijek mogao uvući među prva četiri – što bi ih odvelo u doigravanje koje daje dvama prvoplasiranima mogućnost da se kvalificiraju za grupnu fazu Lige prvaka.
Parker je i dalje bez posla, ali bi mogao biti u kadru da preuzme Leeja Carsleya koji vodi Englesku do 21 godine, a pozicija bivšeg veznog igrača neizvjesna je nakon Europskog prvenstva ovog ljeta.